wtorek, 15 stycznia 2013

2011-11-18 Leci czas!

Leci czas!

18 Listopad 2011   

Jak zwykle długo nic nie pisałam. Czas leci jak szalony, tydzień za tygodniem, dzieje się dużo i nic.
Dużo na szczęście dobrego przede wszystkim. Niestety nie tylko.

Jałowcowa Góra
W dniach 26 – 28 sierpnia byłam z Krzysiem na „wypadzie” w Jałowcowej Górze.
Było to Spotkanie Radości organizowane przez Fundację i Hospicjum „ALMASPEI”, które ,jak już wcześniej pisałam, jest nam bardzo bliskie.
Spotkanie było cudowne. Zarówno dzieci, jak i rodzice, mieli wypełniony czas ciekawymi zajęciami. Mogliśmy dużo dowiedzieć się o sobie nawzajem, ale też o sobie samym. Najbardziej podobały mi się warsztaty, czy też wykłady, na temat zabawek dla naszych dzieci. Prowadzący warsztaty miał ogromną wiedzę i, co dało się odczuć, wiele lat doświadczenia w pracy z niepełnosprawnymi dziećmi. Natchnął mnie do zabawy z Krzysiem, takiej prawdziwej zabawy, żeby Krzysiowi dawała radość. Wyciągnęłam z pudeł różne zabawki, samochodziki i oczywiście ulubioną Sally Carrerę.
W czasie tego weekendowego spotkania było również cudowne ognisko i wspaniała, kolorowa dyskoteka. Krzyś był zachwycony, ja również. Dużo dał mi kontakt z innymi rodzicami. Bo chociaż na różne choroby dzieci chorują, to wszyscy tak na prawdę jedziemy na jednym wózku, i w końcu czułam się swobodnie. Prawda jest taka, że nawet niektórzy rodzice dzieci niepełnosprawnych, pomijając rodziców dzieci zdrowych, nie są w stanie, i niech nie muszą, rozumieć co przeżywają rodzice dzieci, których życie wisi po prostu na włosku, gdzie każdy dzień i każdy uśmiech są ogromnym szczęściem i cudem.

Poniżej kilka linków do strony Alma Spei i artykułów dotyczących spotkania, oraz do galerii.

http://almaspei.pl/aktualnosci/szalony-kapelusznik-dla-zespolu-alma-spei/

http://almaspei.pl/aktualnosci/spotkanie-radosci-w-jalowcowej-gorze-oczami-julinkowej-mamy/

http://almaspei.pl/aktualnosci/reportaz-w-magazynie-kronika-w-tvp-krakow/

http://almaspei.pl/aktualnosci/relacja-z-jalowcowej-gory/

https://picasaweb.google.com/Almaspei
Nawojowa Góra
Same Góry :)
uczestniczyliśmy w jeszcze jednym spotkaniu organizowanym przez AlmaSpei – było to „Pożegnanie Lata”. Rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni przez Państwo Gruszka na wspaniałe ognisko. Dzieci mogły pojeździć na konikach i kucyku a także zobaczyć kózki. Dopisała nam przepiękna pogoda. Odpoczywaliśmy na kocykach w cieniu drzewek owocowych. Było cudownie.
Gospodarze Tomek i Magda Gruszka oraz oczywiście pracownicy i wolontariusze Alma SPei wszystko wspaniale przygotowali.
Cudowni ludzie.
Krzyś jeździł na kucyku a nawet się do niego tulił. Nie miał wtedy najlepszego dnia, ale wydaje mi się, że ta przejażdżka na kucyku sprawiła mu radość.

Poniżej link do artykułu na stronie Alma Spei
http://almaspei.pl/aktualnosci/rodzinny-piknik-alma-spei/

Oraz do galerii:
https://picasaweb.google.com/Almaspei/KoniecLataZAlmaSpeiNawojowaGora2011

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz